Kurdët rrëzojnë helikopterin turk në Siri - Bota Sot
Kurdët rrëzojnë helikopterin turk në Siri

Azia

E shtunë, 20 tetor 2018

Kurdët rrëzojnë helikopterin turk në Siri

Më: 27 janar 2018 Në ora: 19:07
Hekikopter te ushtrise turke

Prej më shumë se një javë zhvillohet beteja për Afrinin në veri të Sirisë mes forcave kurde të PYD dhe ushtrisë turke.

Agjencia “Sputnik” raporton duke iu referuar burimeve nga forcat kurde se këta të fundit kanë rrëzuar gjatë ditës së sotme një helikopter të ushtrisë turke që ishte duke bombarduar bazat e kurdëve në veri të Sirisë.

“Helikopteri turk është rrëzuar në zonën e Batmanes në veri të Sirisë”, raporton Sputnik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test