11 shtete rrisin ndihmën financiare për palestinezët - Bota Sot
11 shtete rrisin ndihmën financiare për palestinezët

Azia

11 shtete rrisin ndihmën financiare për palestinezët

Më: 30 janar 2018 Në ora: 23:39
Ilustrim

11 shtete sot ranë dakord të rrisin fondet në muajt e ardhshëm për të kompensuar fondet që do të ndalojë SHBA për Agjencinë e OKB-së UNRWA, e cila merret me ndihma për refugjatët palestinezë.

Zvicra, Finlanda, Danimarka, Suedia, Norvegjia, Gjermania dhe Rusia kanë shtuar fondet, ndërsa Belgjika, Kuvajti, Holanda dhe Irlanda, premtuan ta bëjnë këtë së shpejti, tha shefi i UNRWA-it, Pjer Krejenbil.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test