Të paktën tetë persona kanë vdekur nga rrjedhja e gazit në Kinë - Bota Sot
Të paktën tetë persona kanë vdekur nga rrjedhja e gazit në Kinë

Azia

E martë, 16 tetor 2018

Të paktën tetë persona kanë vdekur nga rrjedhja e gazit në Kinë

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 08:30
Ilustrim

Autoritetet lokale në jug të Kinës kanë thënë se tetë persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë lënduar nga një rrjedhje e gazit nga tubacioni në një fabrikë çeliku në provincën Guangdong.

Agjencia e lajmeve Xinhua ka raportuar se rrjedhja ka ndodhur sot në qytetin Shaoguan.

Shkaku i rrjedhjes është ende duke u hetuar.

Nuk janë dhënë detaje të tjera deri më tash.

Një operacion i shpërtimit është në detyrë dhe shkaqet janë duke u hetuar nga thënë Xinhua.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test