Momenti kur piloti rus bie në tokë dhe lufton me kryengritesit sirian - Bota Sot
Momenti kur piloti rus bie në tokë dhe lufton me kryengritesit sirian

Azia

E martë, 16 tetor 2018

Momenti kur piloti rus bie në tokë dhe lufton me kryengritesit sirian

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 13:38
Lufta

ë shtunën, një avion luftarak rus  Su-25 u rrëzua mbi Idlib, në qytetin Sarakiba.

Pilot Roman Nikolaevich Filipov u katapultua me sukses, por ra në territorin e xhihadistëve. Ai u detyrua të luftojë  deri në vdekje me ta, siç tregohet në video ai qëllon me armën e tij që ai kishte me vete.

Por, ai ishte i rrethuar tërësisht, dhe në fund besohet qe kishte vrarë vetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test