Një grua në Arabi emërohet zëvendësministre - Bota Sot
Një grua në Arabi emërohet zëvendësministre

Azia

Një grua në Arabi emërohet zëvendësministre

Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 11:14
ilustrim

Arabia Saudite ka emëruar sot një grua për zëvendësministre të Punës dhe Zhvillimit Social me qëllim që të rritet përfshirja e grave në sferën e punësimit.

Sipas Asociated Press duke cituar agjencinë shtetërore të lajmeve mbretëria për këtë rast ka nxjerr një dekret por pa dhënë shumë detaje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test