10 të vdekur në një aksident hekurudhor - Bota Sot
10 të vdekur në një aksident hekurudhor

Azia

10 të vdekur në një aksident hekurudhor

Më: 28 shkurt 2018 Në ora: 18:41
Pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën, ndërsa 15 të tjerë u plagosën në një aksident hekurudhor në Al-Bahaira, në veri të Egjiptit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Një tren mallrash dhe një tren udhëtarësh janë përplasur, sipas një deklarate të Ministrisë.

Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur ambulancat në Kom Hamada, zona ku u regjistrua aksidenti, njoftoi Khaled Megahed, zëdhënës i Ministrisë.

Personat e plagosur janë transportuar drejt qendrave spitalore.

Pamjet e publikuar në televizion shfaqin civilë dhe ekuipazhet e ndihmës së shpejtë në përpjekje për të nxjerrë të plagosurit nga zona e aksidentit.

“Aksidenti u regjistrua rreth orës 12:45”, pohoi për median Nadia Abdou, guvernatorja e Al-Bahaira. Shkaku i aksidentit nuk bëhet i ditur për momentin, shtoi ajo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test