Rusia teston raketën Iskander-M - Bota Sot
Rusia teston raketën Iskander-M

Azia

Rusia teston raketën Iskander-M

Më: 5 mars 2018 Në ora: 14:17
Ilustrim

Ushtria ruse ka bërë testime për lëshimin e një rrakete moderne me rreze të shkurtër e quajtur Iskander-M.

 Stërvitjet u zhvilluan në provincat e testiit në Kapustin Yar në rajonin jugor rus të Astrakhan të premten, dhe video u publikua të shtunën.

Shënjestra ishte rreth 100 kliometra larg dhe sipas rusisë testimi rezultoi i suksesshëm.

"Gjithçka është në rregull. Raketa ka gjetur objektivin e saj, "tha oficeri komandues që mbikqyrte ritrajnimin e trupave.

Kjo lloj ralete ka një rreze prej 500 kilometrash dhe është ndër më të sotisfikuarat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test