Arabia ndalon transmetimin e serialeve turke - Bota Sot
Arabia ndalon transmetimin e serialeve turke

Azia

Arabia ndalon transmetimin e serialeve turke

Më: 5 mars 2018 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

Emetuesi më i madh i botës arabe, "MBC Group", njoftoi sot se nuk do të transmetojë më seri turke, e cila është rezultat i tensioneve në rritje midis Ankarasë dhe disa shteteve arabe.

"Është marrë vendim, i cili përfshin gjithashtu disa stacione televizive arabe në disa vende, duke përfshirë MBC, për të ndaluar transmetimin e dramës turke", tha zëdhënësja e Grupit MBC, Mazen Hajek, transmeton Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test