Aeroplani që u rrëzua në Nepal erdhi nga drejtimi i kundërt - Bota Sot
Aeroplani që u rrëzua në Nepal erdhi nga drejtimi i kundërt

Azia

Aeroplani që u rrëzua në Nepal erdhi nga drejtimi i kundërt

Më: 12 mars 2018 Në ora: 21:31
Aeroplani

Aeroplani që është rrëzua sot në kryeqytetin e Nepalit, Katmandu, që rezultoi me vdekjen e dhjetëra pasagjerëve, i ishte afruar pistës së vetme që ka aeroporti, nga drejtimi i gabuar, tha sot menaxheri i aeroportit, Raj Kumar Quater.

Sipas AP-së, një rekord i bisedave të pilotëve dhe kontrollit të trafikut ajror, tregon se ka pasur konfuzion sa i përket drejtimit nga i cili duhet të mbërrijë aeroplani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test