Filipine: 10 të vdekur pasi rrëzimit të një avioni mbi një shtëpi - Bota Sot
Filipine: 10 të vdekur pasi rrëzimit të një avioni mbi një shtëpi

Azia

Filipine: 10 të vdekur pasi rrëzimit të një avioni mbi një shtëpi

Më: 17 mars 2018 Në ora: 14:00
Ilustrim

Një avion i vogël i pasagjerëve, me pesë njerëz në bord është rrëzuar mbi një shtëpi, vetëm pak kohë pasi ishte nisur nga Manila, në Filipine, duke vrarë të pesë njerëzit në bord dhe pesë persona të tjerë në tokë, kanë thënë zyrtarët.

Avioni i tipit Piper-23 Apache u nis nga aeroporti në qytetin Plardile, është rrëzuar mbi një shtëpi, kanë njftuar autoritetet e avioacionit në Filipine.

Edhe dy persona janë lënduar, si pasojë e djegjes së pjesëve të avionit pas rrëzimit.

Ende nuk dihet shkaku i rrëzimit të këtij avioni.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test