12 të vdekur në aksident - Bota Sot
12 të vdekur në aksident

Azia

12 të vdekur në aksident

Më: 17 mars 2018 Në ora: 18:01
ilustrim

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në Indi.

Siç njoftojnë autoritetet indiane, aksidenti është shkaktuar, kur një autobus ka rënë në shtratin e një lumi për shkak të shpejtësisë së madhe dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur së paku 12 persona dhe 35 të tjerë janë lënduar.

Zyrtari i qeverisë indiane, Rajah Roshan tha se shoferi kishte humbur kontrollin ndaj automjetit dhe ka rënë pranë Sitamarijit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test