Raketat mbi Siri, imazhet satelitore tregojnë shkatërrimin - Bota Sot
Raketat mbi Siri, imazhet satelitore tregojnë shkatërrimin

Azia

E martë, 16 tetor 2018

Raketat mbi Siri, imazhet satelitore tregojnë shkatërrimin

Më: 16 prill 2018 Në ora: 17:24
Imazhet tregojnë saktësinë me të cilën SHBA, Britania e Madhe dhe Franca lëshuan 76 raketa, të cilat përfunduan pikërisht mbi qendrën e kërkimeve të Barzah në Damaskun verior në orët e para të së shtunës.

Imazhet të reja satelitore janë publikuar së fundmi të cilat tregojnë se si sulmet ajrore të udhëhequra nga SHBA zhdukën thuajse krejtësisht qendrën kryesore të armëve kimike në Sirisë, por lanë rrethinat thuajse të paprekura.

Imazhet tregojnë saktësinë me të cilën SHBA, Britania e Madhe dhe Franca lëshuan 76 raketa, të cilat përfunduan pikërisht mbi qendrën e kërkimeve të Barzah në Damaskun verior në orët e para të së shtunës.

Barzah ishte një nga tre qendrat e rëndësishme kimike që u rrafshuan nga veprimi i koordinuar ushtarak kundër regjimit të Bashar al-Asadit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test