Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur - Bota Sot
Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur

Azia

Presidenti i Myanmarit falë më shumë se 8500 të burgosur

Më: 17 prill 2018 Në ora: 10:51
Presidenti i Myanmar Vin Mint

Presidenti i Myanmar Vin Mint ka falur më shumë se 8.500 të burgosur, përfshirë edhe 30 të burgosur politik.

Presidenti i Myanmarit ka amnistuar 8,490 shtetas dhe 51 shtetas të huaj, njoftoi agjencia Asociated Press.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test