Liberman: Hamasi fajtori i vetëm për gjakderdhjen në Gaza - Bota Sot
Liberman: Hamasi fajtori i vetëm për gjakderdhjen në Gaza

Azia

E hënë, 15 tetor 2018

Liberman: Hamasi fajtori i vetëm për gjakderdhjen në Gaza

Më: 21 prill 2018 Në ora: 22:41
ilustrim

Ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Liberman ka akuzuar krerët e Hamasit se janë fajtorët e vetëm për gjakderdhjen e vazhdueshme në kufirin mes Rripit të Gazës dhe Izraelit.

Liberman bëri fajtor Hamasin një ditë pasi ushtria izraelite vrau katër palestinezë në vijën kufitare, duke përfshirë një djalë 14-vjeçar, të cilët ishin pjesëmarrës në një protestë masive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test