Vjen deklarata zyrtare nga autoritete saudite, ja arsyeja e të shtënave me armë - Bota Sot
Vjen deklarata zyrtare nga autoritete saudite, ja arsyeja e të shtënave me armë

Azia

E hënë, 15 tetor 2018

Vjen deklarata zyrtare nga autoritete saudite, ja arsyeja e të shtënave me armë

Më: 21 prill 2018 Në ora: 23:58
ilustrim

Sipas një lajmi të agjencisë shtetërore të Arabisë Saudite (SPA), arsyeja e të shtënave me armë ka qenë një fluturak elektronik (dron) që ishte afruar pallatit mbretëror.

“Një fluturak e vogël elektronik që fluturonte pa autorizim në afërsi të pallatit mbretërore në Riad u rrëzua nga forcat e sigurisë”, shkruan SPA.

Vlen të ceket se menjëherë pas ngjarjes, zyrtaret saudit bllokuan qasjen e internetit në vend dhe kane kërkuar të mos bëhen lajme spekulative në lidhje me ngjarjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test