Arabia Saudite kërcënon Katarin me ndërhyrje ushtarake - Bota Sot
Arabia Saudite kërcënon Katarin me ndërhyrje ushtarake

Azia

E enjte, 18 tetor 2018

Arabia Saudite kërcënon Katarin me ndërhyrje ushtarake

Më: 2 qershor 2018 Në ora: 19:21
Mbreti saudit, Salman

Mbreti saudit, Salman e kërcënoi Katarin me ndërhyrje ushtarake, nëse vendi fqinj instalon sistemin e mbrojtjes ajrore ruse.

Katari dhe Rusia nënshkruan vitin e kaluar një marrëveshje teknike mbi bashkëpunimin ushtarak.

Ambasadori i Katarit në Moskë, ka njoftuar se vendi i tij është duke negociuar blerjen e sistemeve të mbrojtjes raketore S-400.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test