Ministri izraelit: Assad është një ‘përbindësh’ - Bota Sot
Ministri izraelit: Assad është një ‘përbindësh’

Azia

E martë, 20 nëntor 2018

Ministri izraelit: Assad është një ‘përbindësh’

Më: 4 qershor 2018 Në ora: 16:58
Bashar al-Assad

Ministri i ngarkuar për Siguri i Izraelit, Joav Galant, tha sot se presidenti sirian Bashar al-Assad është ‘një përbindësh’, por se ky nuk është shqetësimi kryesor i Izraelit.

Galant, një gjeneral ushtarak në pension, tha se Assad ishte ‘vrasësi më i madh që nga Lufta e Dytë Botërore’ dhe ‘përgjegjës për vrasjen e gjysmë milioni’ të popullit të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test