Turqia: YPG do të çarmatoset pas tërheqjes nga veriu i Sirisë - Bota Sot
Turqia: YPG do të çarmatoset pas tërheqjes nga veriu i Sirisë

Azia

E enjte, 18 tetor 2018

Turqia: YPG do të çarmatoset pas tërheqjes nga veriu i Sirisë

Më: 5 qershor 2018 Në ora: 13:12
Ilustrim

Njësia e Gardës Kombëtare Kurde (YPG) siriane do të çarmatoset pas tërheqjes nga qyteti verior sirian i Manbidzës në përputhje me "hartën rrugore" të dakorduar me SHBA, tha ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavoshoglu.

Ai tha se "udhërrëfyesi" për të cilin kishte rënë dakord me sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo në Uashington, do të fillonte brenda 10 ditësh dhe do të zbatohet në gjashtë muajt e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test