Siri, 35 të vrarë nga bombardimet e regjimit - Bota Sot
Siri, 35 të vrarë nga bombardimet e regjimit

Azia

E martë, 20 nëntor 2018

Siri, 35 të vrarë nga bombardimet e regjimit

Më: 9 qershor 2018 Në ora: 06:23
Siri

Një organizatë siriane thotë se një sulm ajror në një rajon nën kontrollin e rebelëve ka lënë të vrarë 35 persona dhe dhjetëra të tjerë të plagosur, mes tyre fëmijë.

Organizata me bazë në Britani “Vëzhguesi sirian për të Drejtat e Njeriut”, tha se sulmet ajrore patën në shënjestër fshatin Zardana, në provincën veriperëndimore të Idlibit.

Sulmet ajrore në Idlib nuk kanë qenë të zakonshme muajt e fundit.

Dhjetëra mijëra sirianë të zhvendosur nga rajone të tjera të vendit, janë sistemuar në Idlib.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test