Assad: Perëndimi po dëshiron të më rrëzoj nga pushteti - Bota Sot
Assad: Perëndimi po dëshiron të më rrëzoj nga pushteti

Azia

E diel, 21 tetor 2018

Assad: Perëndimi po dëshiron të më rrëzoj nga pushteti

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 16:44
Assad dhe Putin

Presidenti sirian Bashar al-Assad ka akuzuar Perëndimin për nxitjen e një lufte shkatërruese në vendin e tij, duke hyrë në vitin e tetë, me qëllim që ta rrëzojë atë nga pushteti.

Në një intervistë për British Mail of Sunday, e cila u publikua sot, Assad tha se vendet perëndimore po gënjejnë rreth sulmeve kimike në Siri dhe po mbështetin organizatat terroriste, ndërsa Rusia po mbështet qeverinë e tij në luftën kundër "pushtimit të huaj".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test