Izraeli shkatërron tunelin e Hamasit që çon në Detin Mesdhe - Bota Sot
Izraeli shkatërron tunelin e Hamasit që çon në Detin Mesdhe

Azia

E mërkurë, 17 tetor 2018

Izraeli shkatërron tunelin e Hamasit që çon në Detin Mesdhe

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 16:48
Foto nga tuneli

Ushtria izraelite njoftoi sot se ka shkatërruar tunelin e Hamasit që çon nga Gaza në Detin Mesdhe.

“Tuneli duhej të ndihmonte zhytësit të fshihen dhe sulmonin objektivat izraelite”, tha ushtria.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test