Sulm me bombë në Kabul, 12 të vdekur - Bota Sot
Sulm me bombë në Kabul, 12 të vdekur

Azia

E enjte, 18 tetor 2018

Sulm me bombë në Kabul, 12 të vdekur

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 12:46
Kabul

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur sot në sulmin me bombë në hyrje të Ministrisë për Zhvillim Rural në Kabul, transmeton Reuters duke iu referuar kumtesës së Ministrisë së Shëndetësisë.

AP precizon duke iu referuar zyrtarëve afganë se 31 persona janë plagosur në sulm.

Sulmi është kryer nga një sulmues vetëvrasës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test