600 të vrarë në Jemen - Bota Sot
600 të vrarë në Jemen

Azia

E martë, 20 nëntor 2018

600 të vrarë në Jemen

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 14:40
Jemen

Të paktën 600 njerëz janë vrarë në ditët e fundit në përleshjet e ashpra mes forcave proqeveritare dhe rebelëve shiitë në Jemen, thanë sot zyrtarë të sigurisë.

Duke iu referuar dëshmive të dëshmitarit, AP raporton se për shkak të luftës dhjetëra familje janë detyruar të braktisin shtëpitë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test