Forcat siriane në gatishmëri për shkak të Izraelit - Bota Sot
Forcat siriane në gatishmëri për shkak të Izraelit

Azia

E martë, 23 tetor 2018

Forcat siriane në gatishmëri për shkak të Izraelit

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 18:11
Ilustrim

Forcat ajrore izraelite kanë vazhduar me mbikëqyrjen e hapësirës ajrore të Libanit në afërsi të kufirit me Sirinë.

Siç transmetojnë mediat botërore, dronët dhe aeroplanët ushtarakë izraelitë janë parë në rajonet mbi kufirin libanez-sirian, te ferma Sheba, në lëndinën Beka dhe malet Hermon, si dhe mbi rrafshnaltën e okupuar të Gazës.

Si kundërpërgjigje ndaj fluturimeve të aeroplanëve izraelitë, forcat siriane janë vendosur në gjendje gatishmërie përgjatë kufirit perëndimor të Sirisë, si dhe me Gaza.

Ndryshe, javën e kaluar forcat ajrore izraelite kanë fluturuar mbi malin Kalamun dhe Al-Kusair.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test