Prindërit e djemve të bllokuar në shpellë- letër trajnerit: Mos e fajëso veten - Bota Sot
Prindërit e djemve të bllokuar në shpellë- letër trajnerit: Mos e fajëso veten

Azia

Prindërit e djemve të bllokuar në shpellë- letër trajnerit: Mos e fajëso veten

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 11:57
Tajlandë

Prindërit e 12 djemve të bllokuar brenda një shpelle në veri të Tajlandës kanë shkruar letër për fëmijët e tyre dhe për trajnerin i cili i ka çuar brenda, duke i thënë: "Të lutem mos e fajëso veten".

Në një letër të shkruar nga nëna e një 14 vjeçari të ngujuar thuhet:

Për të gjithë fëmijët, ne nuk jemi  të mllefosur me ju. Kujdeseni mirë për veten, mos harroni të mbuloheni me batanije kur moti është i ftohtë. Ne jemi të shqetësuar dhe ju do të dilni së shpejti nga shpella.

Aty përmdendet edhe trajneri i ekipit të futbollit.

“Duam që ju të dini se asnjë prindër nuk është i zemëruar me ju, prandaj mos u shqetësoni për këtë".

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...