Sulmohet autobusi i shkollës në Jemen, të paktën 39 të vdekur. Shumica fëmijë - Bota Sot
Sulmohet autobusi i shkollës në Jemen, të paktën 39 të vdekur. Shumica fëmijë

Azia

Sulmohet autobusi i shkollës në Jemen, të paktën 39 të vdekur. Shumica fëmijë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 12:13
Jemen

Janë pothuajse të gjithë fëmijë viktimat e sulmit ndaj një autobusi shkollë në Saada, veri të Jemenit.

Të paktën 39 të vdekur dhe 40 të plagosur, sipas ministrisë së Shëndetësisë së Jemenit. Al Jazeera thotë se sulmi mund të jetë bërë nga koalicioni arab i udhëhequr nga Arabia Saudite.

“Pas një sulmi mëngjesin e sotëm ndaj një autobusi që transportonte fëmijë në një treg të Dahyan, në Saada juglindore, një spital i mbështetur nga Kryqi i Kuq ka pritur dhjetëra të vdekur e të plagosur”, shkruan në Twitter, Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq në Jemen.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...