Vetura hyn midis këmbësorëve, 43 të lënduar në Kinë - Bota Sot
Vetura hyn midis këmbësorëve, 43 të lënduar në Kinë

Azia

E shtunë, 20 tetor 2018

Vetura hyn midis këmbësorëve, 43 të lënduar në Kinë

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 17:46
Kinë

Të paktën tre persona humbën jetën dhe 43 u lënduan kur një makinë hyri në një treg të mbushur me njerëz në qytetin jugor kinez Mishui, në provincën Hunan, njoftoi qeveria lokale.

Shoferi i makinës, i cili është i njohur më herët për policinë, u arrestua.

Tani për tani nuk dihet nëse bëhet fjalë për sulm terrorist.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test