1500 viktima nga tërmeti dhe cunami në Indonezi - Bota Sot
1500 viktima nga tërmeti dhe cunami në Indonezi

Azia

1500 viktima nga tërmeti dhe cunami në Indonezi

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 22:51
Indonezi

Numri i qytetarëve që kanë humbur jetën nga tërmeti dhe cunami që goditen ishullin indonezian Sulawesi një javë më parë, ka tejkaluar shifrën 1500, njoftoi Agjencia Indoneziane për Menaxhimin e Katastrofave.

Agjencia më parë kishte njoftuar se jetën kishin humbur 1424 qytetarë, por nga të dhënat e fundit del se numri i të vdekurve është 1558, raportojnë mediat vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...