Shpërthen autobusi në Irak, një i vrarë dhe disa të plagosur - Bota Sot
Shpërthen autobusi në Irak, një i vrarë dhe disa të plagosur

Azia

Shpërthen autobusi në Irak, një i vrarë dhe disa të plagosur

Më: 6 tetor 2018 Në ora: 17:28
Irak

Të paktën një person ka humbur jetën dhe 14 të tjerë janë plagosur në Irakun verior, kur një autobus i ngarkuar me punëtorë, u hodh në erë nga një mjet shpërthyes.

Autobusi ka shpërthyer pranë rafinerisë më të madhe të naftës e cila ndodhet në provincën Sunni Salahuddin të Irakut, shkruan Euronews.

Deri tani asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin. Mirëpo militantët e Shtetit Islamik kanë qenë të përfshirë në disa sulme terroriste që kanë shkaktuar vdekjen e qindra personave në këtë zonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...