Tërmet i fuqishëm në Indonezi - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Azia

E mërkurë, 24 tetor 2018

Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 22:24
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 6 ballë Righter ka shkaktuar një thellësi të lehtë përgjat brigjeve të ishujve indoneziane Xhava dhe Bali, njoftoi sot Instituti Amerikan i Gjeofizikës (USGS).

Tërmeti ra rreth orës 18:44 GMT (20:44) në verilindje të pikës lindore të Xhavas në një thellësi prej 10,3 kilometra sipas USGS-së.

Ky tërmet bie më pak se dy javë nga një tjetër tronditje e fuqishme që u shoqërua me një cunami që goditi ishullin indonezian të Sulavesit, duke shkaktuar vdekjen e rreth 2 000 perosnave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test