Arabia Saudite fillon ndërtimin e reaktorit të parë bërthamor - Bota Sot
Arabia Saudite fillon ndërtimin e reaktorit të parë bërthamor

Azia

Arabia Saudite fillon ndërtimin e reaktorit të parë bërthamor

Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 22:00
Princi saudit, Mohammed bin Salman

Princi saudit, Mohammed bin Salman përuroi sot projektin për të ndërtuar reaktorin e parë kërkimor bërthamor në mbretëri.

Princi njoftoi sot për disa projekte strategjike, si në fushën e energjisë së rinovueshme, energjisë atomike, mjekësisë gjenetike dhe industrisë së aviacionit, raportojnë mediat vendore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...