Ditë e veçantë për Resmije Junikun! - Bota Sot
Ditë e veçantë për Resmije Junikun!

Basketboll

Ditë e veçantë për Resmije Junikun!

Nga: K. Goca Më: 10 janar 2019 Në ora: 11:20
Foto nga arkivi e Resmije Juniku, kur u takua me Presidenti historik të Kosovës, dr. Ibrahim Rugova

Ikona e basketbollit e Kosovës, Resmije Juniku, që nga viti i kaluar është në pension, por sot ka një ditë të veçantë! e veçanta se ka ditëlindjen dhe sot ka mbush fiks 66 vjet.

Resmija vlerësohet basketbollistja më e mirë shqiptare, i takon plejadës së KB Universitetit të Prishtinës, gjeneratë e papërsëritshme, në kohën kur luanin edhe shqiptaret tjera, Shemsije Stublla, Xhevahire Mustafa, Xhemile Berisha, Serbeze Perani etj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...