Rekordi i mjekrës - Bota Sot
Rekordi i mjekrës

Basketboll

Rekordi i mjekrës

Më: 12 janar 2019 Në ora: 18:38
James Harden

Basketbollisti i Houston Rockets, James Harden, ka vendosur sot një rekord historik në NBA. Ai bëhet basketbollisti i parë që arrin të realizojë një “triple double” prej 40 pikësh në 30 minuta lojë, gjë që nuk e kishte realizuar asnjë lojtar tjetër më parë.

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Cleveland dhe fituar 141-1134 nga Houston, “MVP” i sezonit të rregullt vitin e kaluar, realizoi 43 pikë, 10 rebound e 12 asist, duke qenë një përbindësh në fushë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...