Warriors deklasojnë Lakers - Bota Sot
Warriors deklasojnë Lakers

Basketboll

Warriors deklasojnë Lakers

Më: 22 janar 2019 Në ora: 12:27
Pamje nga ndeshja

Fitore e thellë për kampionët në fuqi të NBA.

Golden State Warriors hakmerren ndaj Los Angeles Lakers për humbjen e pësuar mbrëmjen e Krishtlindjes në “Oracle Arena”.

Këtë herë dy skuadrat u përballën në Staples Center, aty ku kampionët në fuqi të NBA u shfaqën prepotentë, duke fituar thellë 130-111. Pa LeBron James, që vazhdon të jetë i lënduar, kalifornianët e patën të vështirë të përballonin furinë e Warriors, sidomos në çerekun e tretë, të cilin Warriors e fituan 45-25.

I pandalshëm Klay Thompson, që realizoi 44 pikë, ndërsa Stephen Curry u ndal në 11 pikë por shtoi 12 asistime. Thompson theu dhe një rekord në NBA, duke realizuar 10 treshe radhazi pa gabuar në asnjë. Për Lakers u munduan të bënin diçka Ivica Zubac me 18 pikë e Brandon Ingram që shtoi 17 pikë të tjera.

37 pikë realizoi James Harden në përballjen e Houston Rockets ndaj Philadephia 76-ers, por, çuditërisht, paraqitja e tij nuk mjaftoi për të fituar. Falë 32 pikëve dhe 14 kërcime të Joel Embiid, 76ers triumfuan 121-93.

Boston Celtics mposhtën Miami Heat 107-99, në një ndeshje që u vendos në çerekun e tretë, teksa Celtics realizuan më shumë se dyfishin e pikëve të kundërshtarit, 37-18.

Vazhdon të shkëlqejë për Bostonin, Kyrie Irving, i cili e mbylli takimin me 26 pikë e 10 asistime.

Në “Madison Square Garden” Oklahoma City Thunder triumfuan ndaj New York Knicks me rezultatin e thellë 109-127, të inspiruar nga trioja Paul George-Russell Westbrook-Dennis Schroder, me 65 pikë në total (31 George dhe nga 17 Westbrook dhe Schroder).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...