Dy derbi në Superligë - Bota Sot
Dy derbi në Superligë

Basketboll

Dy derbi në Superligë

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 15:46
Dy derbi në Superligë

Në kuadër të javës së 17-të në Superligën e Kosovës në basketboll, do të zhvillohen dy ndeshje mjaft interesante, ku të shtunën me fillim nga ora 19:00, Bashkimi është nikoqir i Ponte Prizrenit në derbin lokal që do të luhet në palestrën në Prizren, si dhe të dielën me fillim nga ora 17:00, Golden Eagle Ylli në Suharekë e pret Rahovecin, një tjetër kryendeshje e kësaj jave. Ndërkaq dueli në mes Lipjanit dhe Trepçës do të zhvillohet të shtunën me fillim nga ora 17:00, si dhe AFK Borea të dielën në ora 19:00 e pret në Pejë skuadrën e Z Mobile Prishtinës. Duhet theksuar se pas 16 javëve të zhvilluara në Superligën e Kosovës është Z Mobile Prishtina që prin bindshëm me maksimum të pikëve, gjithsej 32 sosh, kurse Golden Eagle Ylli është në pozitën e dytë me 27 pikë, Rahoveci në të tretën me 26 pikë dhe Bashkimi në të katërtën me 24 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...