Ponte Prizreni fiton derbin ndaj Bashkimit - Bota Sot
Ponte Prizreni fiton derbin ndaj Bashkimit

Basketboll

Ponte Prizreni fiton derbin ndaj Bashkimit

Më: 2 shkurt 2019 Në ora: 22:42
Ponte Prizreni vs Bashkimi

Ponte Prizreni ka shënuar fitore në derbin lokal ndaj Bashkimit në kuadër të xhiros së XVII në Superligën e Kosovës në basketboll.

Në “Sezai Surroi” Ponte Prizreni shënoi fitore me rezultat prej 75:83 (17:23, 19:20, 14:15, 25:25).

Më efikasi te Ponte Prizreni ishte Elliot Cole me 23 pikë, 3 kërcime dhe 6 asistime.

Kurse te Bashkimi më i miri ishte Jordan Capps me 21 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...