Pamje mahnitëse me ulëse e palestrës së re në Kosovë! - Bota Sot
Pamje mahnitëse me ulëse e palestrës së re në Kosovë!

Basketboll

Pamje mahnitëse me ulëse e palestrës së re në Kosovë!

Nga: Kemajl Goca Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 11:02
Pamje mahnitëse me ulëse e palestrës së re apo e bukuroshes në Kosovë!

Rreth 2000 mijë ulëse ka palestra e re në qytezën simpatike në Rahovec dhe është e gatshme për sfidat drithëruese që do të zhvillohen në Kupën e Kosovës në basketboll, qoftë të meshkujt qoftë të femrat.

Një palestër tipike si bukuroshe për nga pamja e ulëseve, kjo nuk gëzon vetëm rahovecianët, por gjithë Kosovën, për faktin se po pasurohemi me një palestër të re. Një vendim shumë i qëlluar dhe që do komplimente për Federatën e Basketbollit të Kosovës, për shkak se vendosën që ngjarja më e madhe e basketbollit, të zhvillohet në Rahovec, aty ku nuk do ketë vend palestra për t’i zënë të gjithë dashamirët e kësaj loje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...