Njihuni me vashat amerikane, që gëzuan Prishtinën - Bota Sot
Njihuni me vashat amerikane, që gëzuan Prishtinën

Basketboll

Njihuni me vashat amerikane, që gëzuan Prishtinën

Nga: Kemajl Goca Më: 5 mars 2019 Në ora: 11:26
Njihuni me vashat amerikane, që gëzuan Prishtinën

Për herë të parë në kryeqytet dhe për herë të parë krenare e me Kupë në dorë, me Kupën e Kosovës në basketboll!

Basketbollistet simpatike nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Braennan Farrar e Tykyra Williams, luajtën rol të rëndësishëm në suksesin e klubit bardhekaltër.

Amerikanet dhanë maksimumin dhe me bashkëlojtare në fund festuan në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec.

Prishtina triumfoi me 30 pikë dallim (81:51) kundër Penzës nga Peja.

Fidan Shatri, trajner, është i lumtur për këtë sukses dhe ka nda mendjen tani ta fitojë edhe titullin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...