Oklahoma fiton dramën ndaj Portland - Bota Sot
Oklahoma fiton dramën ndaj Portland

Basketboll

Oklahoma fiton dramën ndaj Portland

Më: 8 mars 2019 Në ora: 11:51
Portland Trail Blazzers dhe Oklahoma City Thunder

​Vazhdimet përcaktuan fituesin në përballjen mes Portland Trail Blazzers dhe Oklahoma City Thunder.

U zhvilluan vetëm dy ndeshje mbrëmë në NBA, megjithatë spektakli nuk mungoi sidomos në Oregon aty ku Portland Trali Blazzers u mposht pas vazhdimeve nga Oklahoma City Thunder me rezultatin 121-129.

Në Moda Center u zhvillua një ndeshje dramatike, me të dyja skuadrat që ndërronin epërsinë herë njëra e herë tjetra.

Në fund buzëqeshi Oklahoma që mori fitoren e dytë në tri ndeshjet e fundit .Rusell Westbrook e mbylli ndeshjen me 37 pikë dhe 7 kërcime ndërkohë që Paul George kontribuoi me 32 pikë e 14 kërcime.

Te Portland shkëlqeu i përhershmi Damian Lillard, autor i plot 51 pikëve por që në fund nuk patën vlerë për skuadrën e tij.

Dy humbje rresht ishin shumë për Milwaukee Bucks. Skuadra më e mirë e sezonit të rregullt në të dyja konferencat, regjistroi fitoren numër 49-të, pasi mposhti lehtësisht në Winconsin me rezultatin e thellë 117-98 Indiana Pacers.

Dallimin edhe në këtë sfidë e bëri dyshja fantastike e Bucks, Giannis Antetokounmpo dhe Khris Middleton të cilët së bashkua realizuan 56 pikë në total.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...