NBA shndërrohet në boks, përleshje mes dy basketbollistëve - Bota Sot
NBA shndërrohet në boks, përleshje mes dy basketbollistëve

Basketboll

NBA shndërrohet në boks, përleshje mes dy basketbollistëve

Më: 13 mars 2019 Në ora: 12:49
Foto

Gjithçka nisi nga Ibaka, që shpesh ka qenë protagonist i skenave të tilla. Pasi nuk kapi dot një top të gjatë nga koshi i tij, ai shpresonte për një faull, por për gjyqtarët nuk pati kontakt. Në ato momente lojtari i ekipit kanadez kthehet nga rivali i tij, duke e kapur për fyti dhe aty nis konflikti fizik, që degjeneron deri në grushte.|
 

Ndërhyjnë gjyqtarët, forcat e sigurisë e lojtarët e tjerë për t’i ndarë, ndërkohë që ndeshja ndalet për 2-3 minuta, derisa qetësia rikthehet në fushë. Të dy lojtarët largohen nga fushe me teknike përjashtimi, por për Ibaka pritet një dënim më i rëndë nga komisioni i disiplinës, duke qenë se ishte ai shkaktari i sherrit.
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...