E pabesueshme se si grushtohen basketbollistët - Bota Sot
E pabesueshme se si grushtohen basketbollistët

Basketboll

E pabesueshme se si grushtohen basketbollistët

Më: 13 mars 2019 Në ora: 16:24
E pabesueshme se si grushtohen basketbollistët

Basketbollisti spanjoll i Toronto Raptors, Serge Ibaka është përleshur me baskebollistin e Cleveland, Marequese Chriss.Në ndeshjen ndërmjet Cleveland dhe Torontos, të cilën e fitoi Cavaliers me rezultat 126:101, ishte një moment tensioni në fund të çerekut të tretë. Incidentin e filloi Ibaka, i cili nuk ishte kënaqur me vendimin e gjyqtarëve të cilët nuk akorduan faul në të mirë të tij, i cili më pas tentoi t’i sqarojë hesapet fizikisht me Marqueese.

Megjithatë, ndërhyrja e shpejt e bashkëlojtarëve dhe gjqytarëve ky incident nuk u bë më i madh, edhe pse ndeshja u ndërpre për disa minuta.

Gjyqtarët përjashtuan që të dy basketbollistët me gabime teknike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...