Fitore e Rahovecit kundër Ponte Prizrenit - Bota Sot
Fitore e Rahovecit kundër Ponte Prizrenit

Basketboll

Fitore e Rahovecit kundër Ponte Prizrenit

Më: 7 prill 2019 Në ora: 13:02
Fitore e Rahovecit kundër Ponte Prizrenit

Skuadra e Rahovecit ka arritur fitore kundër Ponte Prizrenit (69:86) në ndeshjen e vlefshme për xhiron e XXVI të Superligës së Kosovës në basketboll.

Deshon Minnis me 30, Frederick Richardson me 16 dhe James Stanback me 15 pikë ishin me të merituarit për fitoren e Rahovecit.

Te Ponte Prizreni me efikasit ishin Ergin Grosha me 20 dhe Malcolm Canada me 19 pikë te shënuara.

Të dielën në program janë dy ndeshje në kuadër të kësaj xhiroje, ku Z Mobile Prishtina e pret Golden Eagle Yllin, një tjetër ndeshje kjo interesante, si dhe me fillim nga ora 19:00, Lipjani është nikoqir i Bashkimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...