Kupa e Kosovës te Vushtrria Basket - Bota Sot
Kupa e Kosovës te Vushtrria Basket

Basketboll

Kupa e Kosovës te Vushtrria Basket

Më: 7 prill 2019 Në ora: 19:35
Kupa e Kosovës te Vushtrria Basket

Vushtrria Basket është shpallur Fituese e Kupës se Kosovës për edicionin 2018/2019 në Ligën U16 pasi e ka mposhtur Borean me rezultat 68:59. 
Lojtari më i vlefshëm (MVP) është zgjedhur Albion Imeri.

Djelmoshat e rinj të Vushtrrisë arrijnë sukses të madh dhe me plot krenari e festuan këtë sukses të madh të tyre në garën e Kupës së Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...