Shikim i habitshëm i Ulpianës dhe Irmës në palestrën e Prishtinës! - Bota Sot
Shikim i habitshëm i Ulpianës dhe Irmës në palestrën e Prishtinës!

Basketboll

Shikim i habitshëm i Ulpianës dhe Irmës në palestrën e Prishtinës!

Nga: Kemajl Goca Më: 25 prill 2019 Në ora: 12:20
Shikim i habitshëm i Ulpianës dhe Irmës në palestrën e Prishtinës!

Aparati i Shpend Ahmetit shumë herë din edhe të bëjë gjëra të mrekullueshme, por disa herë edhe t'i zë në pozicionin mat basketbollistet. Shpendi si paparaci, zuri në pozicion mat si si shikoheshin basketbollistja e Bashkimit, Ulpiana Emra, e cila bart fanellën me numër 5 dhe Irma Konjusha me numër 6 e Prishtinës.

Irma duket paksa më agresive apo më e mrrolur, kurse Ulpiana pothuajse e shikon si për gjynah, duket se do shumëçka të thotë me këtë pamje, ndoshta i vije keq që ua prishen festën e titullit. Bashkimi triumfoi në Prishtinë me rezultat 79:71 dhe barazon serinë e fitoreve 2:2 të finaleve të play-off-it.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat