Kjo palestër e bukur është e një klubit serb në periferi të Prishtinës! - Bota Sot
Kjo palestër e bukur është e një klubit serb në periferi të Prishtinës!

Basketboll

Kjo palestër e bukur është e një klubit serb në periferi të Prishtinës!

Nga: Kemajl Goca Më: 18 maj 2019 Në ora: 11:00
Kjo palestër e bukur është e një klubit serb në periferi të Prishtinës!

Këtë palestër të bukur nuk e ka as Lipjani, as Vushtrria, as Vitia, as Ferizaj, as Gjilani, as Prizreni, as Peja etj.. Kjo palestër është në periferi të Prishtinës, në Graçanicë! 

Image

Një palestër e bukur, ku garojnë klubet e sporteve me dorë nga Graçanica!  Raportohet se kapacitetin e ka mbi 2 mijë shikues.

Image

Dje në këtë palestër është mbajtur kampi i basketbollit në kuadër të Republikës së Kosovës.
“Pamje nga aktiviteti në Graçanicë me dy trajnere nga SHBA, Ruthie Bolton dhe Chineze Nwagbo”, shkruan Federata e Basketbollit e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...