Toronto fiton përsëri, barazon serinë finale ndaj Milwaukeet - Bota Sot
Toronto fiton përsëri, barazon serinë finale ndaj Milwaukeet

Basketboll

Toronto fiton përsëri, barazon serinë finale ndaj Milwaukeet

Më: 22 maj 2019 Në ora: 12:23
Ilustrim

Garë e ashpër mes dy skuadrave më të mira të Konferencës së Lindjes.

Toronto Raptors, arrin të rikthehet nga disavantazhi prej 0-2 në ndeshje, duke barazuar serinë në 2-2 ndaj Milwaukee Bucks, me të dyja ndeshjet e luajtura në shtëpi që i takuan skuadrës kanadeze.

Kjo fitore ishte shumë më e lehtë për Raptors, të cilët triumfuan me rezultatin 120-102, në një sfidë ku Bucks rezistuan vetëm në çerekun e parë sepse më pas gjithçka shkoi në favor të vendasve.

Në fakt dy pikëshënuesit më të mirë të takimit ishin dy yjet e Milwaukeet Khris Middelton me 30 pikë dhe Giannis Antetokounmpo me 25 pikë e 10 kërcime por ajo që bëri dallimin ishte loja ekipore e Raptors, ku gjashtë basketbollistë shënuan pikë dyshifrore.

Më i miri për vendasit ishte Kyle Lowry me 25 pikë, ndërkohë që Kawhi Leonard u ndal në 19 pikë të realizuara.

Ndeshja e pestë do të luhet në Milwaukee, ku Bucks do të kërkojnë t’i rikthehen fitoreve, pasi do të kenë prapa edhe tifozët tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...