ZYRTARE: KB Prishtina rikthen basketbollistin të cilin e transferoi sezonin e kaluar - Bota Sot
ZYRTARE: KB Prishtina rikthen basketbollistin të cilin e transferoi sezonin e kaluar

Basketboll

ZYRTARE: KB Prishtina rikthen basketbollistin të cilin e transferoi sezonin e kaluar

Më: 28 maj 2019 Në ora: 16:13
Fahro Alihodzic

Klubi basketbollistik i Prishtinës ka zyrtarizuar blerjen e re për sezonin 2019/20.

Fahro Alihodzic është transferimi më i ri i klubit kryeqytetas dhe luan në pozitën e qendrës.

Alihodzic edhe vitin e kaluar ishte pjesë e KB Prishtinës, por u lëndua para se të filloj sezoni.

29-vjeçari nuk bëri asnjë paraqitje edicionin e kaluar, ani pse në letra ishte basketbollist i ‘bardhekaltërve’.

Fahro Alihodzic është me prejardhje boshnjak dhe anglez, ndërsa ka luajtur për skuadrat se Panionios, Leuven Bears e Kaposvari.

Skuadra në pronësi të Blerand Stavilecit pritet shumë shpejtë të përforcojë ekipin me disa blerje të tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...