Golden State triumfon në finalen e dytë, barazon rezultatin - Bota Sot
Golden State triumfon në finalen e dytë, barazon rezultatin

Basketboll

Golden State triumfon në finalen e dytë, barazon rezultatin

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 09:20
Golden State

Golden State Warriors kanë triumfuar në finalen e dytë të Play Offit të NBA.

Ata kanë mposhtur Toronto Raptors me rezultat 109-14 duke bërë shifrat 1-1 sa i përket ndeshjeve të fituara.

Më i miri në parket ishte Leonard Kahwi i cili realizoi 34 pikë, 3 asistime dhe 14 rebound.

Derisa te Golden State u dalluan Thompson me 25 pikë e pesë asistime dhe Curry me 23 pikë e katër asistime.

Ndeshja e tretë do të luhet me 6 qershor në orët e para të mëngjesit me orën tonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...