Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës - Bota Sot
Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës

Basketboll

Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 11:53
Golden Eagle Ylli liron të gjithë lojtarët nga kontrata, synohet rindërtimi i skuadrës

Skuadra nga Kosova e basketbollit, Golden Eagle Ylli,  ka marrë një vendim të çuditshëm.

Golden Eagle Ylli nuk do të llogarisë në asnjë nga lojtarët që ishin pjesë e skuadrës në sezonin e kaluar.

Përveç lojtarëve, ata kanë larguar edhe trajnerin e skuadrës, Arben Krasniqi, raporton ‘Asistionline’.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe ndihmës trajneri i skuadrës nga Theranda, Egzon Fetiu.

Drejtuesit e skuadrës së Yllit po përgatiten që të rindërtojnë skuadrën dhe të jenë më konkurrues sezonin tjetër, edhe pse gjatë sezonit që kemi lënë pas nuk patën rezultate të dobëta.

Sezonin e rregullt therandasit e kishin përfunduar në vendin e dytë, por në ‘Play Off’ u mposhtën nga Rahoveci.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...