Skandaloze: Ja çfarë shkruan basketbollisti shovenist serb për sekretaren Albright - Bota Sot
Skandaloze: Ja çfarë shkruan basketbollisti shovenist serb për sekretaren Albright

Basketboll

Skandaloze: Ja çfarë shkruan basketbollisti shovenist serb për sekretaren Albright

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 16:26
Madeleine Albright

Madeleine Albright, e cila në vitin 1999 ka qenë sekretare amerikane e shtetit, mendohet të jetë një prej avokatëve kryesorë të agresionit të NATO-s në ish-Jugosllavi, shkruajnë mediet serbe.

Basketbollisti serb, Marko Keselj, në ditën e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, në rrjetin social Twitter e ka postuar një foto me një porosi, në të cilën shkruan:

“Krimineli gjithmonë kthehet në vendin e ngjarjes. Do të digjesh në ferr gjyshe”, ka shkruar basketbollisti serb.

Madeleine Albright dhe Bill Klinton sot po e vizitojnë Kosovën.

Ata janë pritur me nderimet më të lara në vendin tonë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...